На Закарпатті провели третій тренінг програми UPSHIFT

15-18 лютого в Ужгороді відбувся третій чотириденний тренінг інноваційної програми UPSHIFT. Ще десять команд з усієї області розробили прототипи проєктів, які допоможуть наблизити вирішення проблем у громадах, де проживає молодь (Імстичово, Тячів, Іршава, Нересниця, Свобода, Мукачево, Велика Бакта та Ужгород). Допомагали в цьому ментори – люди, які наступні три місяці супроводжуватимуть команди на всіх етапах реалізації ініціатив. На кожен проєкт команди отримають фінансові ресурси, щоб на ділі спробувати сили в проєктному менеджменті та зробити кращим своє місто чи село. 

UPSHIFT – глобальна інноваційна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), що реалізується в понад 40 країнах для молоді 14-24 років, яка хоче вирішити проблему у своїй громаді, місті чи школі.

Учасники буткемпу протягом чотирьох насичених днів опановували методологію Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), на якій побудована програма, опитували цільові аудиторії, тестували свої проєктні ідеї, презентували їх та черпали цінний досвід від запрошених експертів.

Як результат – напрацювали ефективні рішення проблем, які їх хвилювали. Команди невдовзі втілять 10 унікальних соціально-важливих проєктів, що присвячені таким темам, як: працевлаштування молоді; залежність від алкоголю та нікотину; сортування відходів; дискримінація представників соціально вразливих груп; сексуальна освіта; низький рівень самовпевненості підлітків; фінансова неграмотність; забруднення довкілля; профорієнтація учнів; високий рівень тривожності.

«Буткемп – найяскравіший етап інноваційної програми, який навчає молодь шукати ефективні рішення», – це зазначила Ніколетта з команди «Чудотворці». «У другий день тренінгу ми дуже довго працювали. Шукали шляхи вирішення проблеми. Було важко, але ментор підказав, що колектив провідних компаній, коли робить мозковий штурм, завжди змінює обстановку. Наступного дня працювали трішки на вулиці, й ідеї одразу полились одна за одною. Крім основних завдань, устигли створити свою пісню, лозунг, фірмовий рух. Дуже швидко сформували концепцію. Фанатію від своєї команди, доповнюємо одне одного», – говорить Ніколетта.

Програма UPSHIFT Україна у Закарпатській області реалізується ГО “Простір молоді” в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді у західних областях України», що імплементується Isar Ednannia, за фінансової підтримки Дитячого фонду UNICEF Ukraine.