Молодь зі всієї Волинської області протягом 3-ох місяців працювала над втіленням своїх ідей у реальність:
- розвивали тверді навички у проєктному менеджменті: домовлялися з лекторами, планували програму, створювали комунікаційні стратегії;
- формували спільноту активних учасників навколо своїх заходів;
- вирішували проблеми в громаді.
Розповідаємо більше про проєкти:
- Команда «Bookреатив» у Ковелі вирішували проблему низької відвідуваності публічної бібліотеки. Вони переробила частину читальної зали в молодіжний простір. Після цього провели: тренінг про контроль емоцій/стресостійкість; клуб настільних ігор та читацький клуб; тренінг з домедичної допомоги та майстер-клас з акторської майстерності. А на відкриття простору завітав виконавець Baryk.
- У Любомлі команда «Дії до мрії» створювала можливості для підлітків. Учасники організували освітній простір для комфортного і корисного перебування молоді, де провели заходи: воркшоп з медіаграмотності, з психологічної підтримки, майстер-клас з оздобленням кульки у різдвяний період та розпис шоперу і арт-вечір. Також команда проводила заходи для соціально вразливих верств населення. У результаті молодь зрозуміла, що вона може впливати на зміни в громаді.
- Команда «Нова ера» в Луцьку змогла відновити якісне дозвілля для учнів в ліцеї через роки дистанційного навчання. Вони реформували учнівське самоврядування, оновили та налагодили систему, створили комітети. І під час проєкту провели ряд заходів для учнів.
- У Луцьку команда «Сім’я Гослінга» допомагає реалізовуватися молоді в сфері музики, подкастів та даббінгу. Учасники створили безкоштовну студію звукозапису та провели серію заходів, де можна було розвинути свої навички. Тепер кожен лучанин може приходити на студію та записувати відео/подкасти/музику для своїх соціальних ініціатив.
- Команда «Diarutm» у с. Берестяне зіштовхнулася з низьким рівнем залучення сільської молоді віком та батьків до занять спортом та активного, змістовного дозвілля. Тому учасники провели ряд спортивно-масових заходів у Берестянському ліцеї: організувати благодійний вечір відпочинку «Новорічні спортивні розваги» та спортивне сімейне свято «Family start». І завдяки програмі мають змогу брати участь в обласних спортивних змаганнях.
- У Ківерцях команда «Ad meliora» вирішувала проблему неусвідомленого накопичення та використання одягу в громаді. Вони проводили майстер-класи щодо апсайклінгу одягу та його кастомізації, а також лекції по школах.
- Команда «Брахіозаври» з Нововолинська вирішувала проблему високого рівня засміченості міста. Учасники орієнтувалися на неекосвідому молодь. Вони провели 3 навчальні лекції у школах, екофест із участю екологічних активістів, де також організували майстер-клас із кастому одягу, та квест на екологічну тематику.
- У Луцьку команда «Розквіт» вирішувала проблему низького рівня живого спілкування серед молоді в громаді, організовуючи різноманітні заходи, воркшопи. Команда «Пухнасті» допомагала випускникам коледжів та університетів визначитися зі своїм майбутнім, залучаючи експертів. Команда «Caring» працювала з молоддю у Боратинській громаді, де досліджували емоції, вчилися говорити про свої відчуття та потреби.
Для багатьох учасників це був перший досвід в організації проєктів. Ми щиро пишаємося та надихаємося кожним, бо знаємо, зроблено велику роботу над собою та у власних громадах. Так тримати!
Програма UPSHIFT у Волинській області реалізується ГО «Молодіжний центр Волині» в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді у західних областях України», що імплементується Isar Ednannia, за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine і Уряду Японії.